Zamów audyt
Zamów przegląd
Zgłoś awarię

Realizacja Uniwersytet Ekonomiczny

Pilotażowy projekt zrealizowany na zlecenie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. System fotowoltaiczny powstał na jednym z akademików w centrum miasta, 10 minut jazdy od Dworca Głównego PKP. Uczelnia coraz życzliwiej spogląda w kierunku OZE jako okazji do zmniejszenia rachunków za energię elektryczną, która drożeje cyklicznie. Rok 2021 był szczególnie dotkliwy jeśli chodzi o koszty energii, poza regularnym wzrostem ceny prądu wprowadzono dodatkowo opłatę mocową.

Dzięki produkcji własnej energii Uniwersytet Ekonomiczny zyska oszczędność nawet 26.000 zł na rachunku za energię elektryczną rocznie. Inwestycja we własny system fotowoltaiczny przyniesie wymierne korzyści ekonomiczne, przyczyni się do zmniejszenia śladu węglowego w środowisku. Technologia fotowoltaiczna jest odpowiedzią na konkretne problemy jak drożyzna czy zanieczyszczenie środowiska.

Dach płaski z pokryciem papą otrzymał 40 kWp tj. 117 modułów fotowoltaicznych. System fotowoltaiczny został zabezpieczony wg. wysokiego standardu Multisun. Na wskaźnik bezpieczeństwa ma wpływ użycie technologii niskiego napięcia od producenta falownika SolarEdge, zabezpieczeń i ograniczników wysokiej klasy producenta DEHN oraz automatycznych wyłączników p.poż. Całość została sprawdzona i zaaprobowana przez rzeczoznawcę ds. przeciwpożarowych.

Dziękujemy za możliwość przeprowadzenia tego projektu i trzymamy kciuki za inne uczelnie we Wrocławiu, chcące podążać nowoczesną i ekologiczną drogą.

Po więcej informacji dotyczących tego typu inwestycji zapraszamy do kontaktu telefonicznego z biurem Multisun.

13 maja 2021